حتی خدا هم یک روز هفته را تعطیل کرد

 

حتی خدا هم یک روز هفته را تعطیل کرد.

 

                                                                  «آنتونی رابینز»                                        

 

 

 

 

 

« تیز کردن اره »

 

 

فردی در حال اره کردن تنه ی قطور یک درخت بود. اره را مرتب عقب و جلو می برد. اما پس از حدود یک روز کار ، می بیند که هنوز نصف آن را اره کرده است در همین حال چشمش به مردی می افتد که با او شروع به کار کرده بود اما چیزی نمانده درخت را بیاندازد. چشمانش از تعجب گرد می شود و می پرسد:« چطور کار کردی؟! تو داری تمامش می کنی در حالی که تمام وقت هم اینجا نبودی و چند بار در میان کار، آن را رها کردی و به استراحت پرداختی. چه شد؟» مرد لبخندی زد و پاسخ داد « تو دیدی من هر از گاهی کار را رها کردم اما ندیدی هر بار که برای استراحت می رفتم اره ام را تیز می کردم.»                              

 

 

 

 

من اعتقاد راسخ دارم که چنانچه هر یک از ما به سختی در خارج از خانه کار کند و خانواده را نادیده بگیرد. درست مانند این است که صندلی ها را روی عرشه ی کشتی تایتانیک مرتب بچینند ، غافل از اینکه به زودی در قعر آب فرو خواهد رفت.                                 

 

                                  « استفان کاوی »

 

/ 7 نظر / 11 بازدید
دختر مشرقی

سلام. ممنون که به وبلاگم سر زدید. مطالب جالبی بود این پست آخر را تو کلاسهای موفقیت آقای فرهنگ شنیدم. واسم خیلی جالب بود. موفق باشید.

ترانه

سلام خیلی ممنون که به وبلاگ من سر زدید وبلاگ زیبایی دارید و مطالب خیلی جالبی هم نوشتید برایتان ارزوی موفقیت دارم

سحر

[گل]قشنگ بود لذت بردم ممنون از خبرت[گل]

امید آزادی

گویند در دل کویر هیچ گل وگیاهی نمی روید اما من دیده ام رویش گل محبت را در کویر سوزان دلم من دیده ام سبز شدن روحم را با نم اشکهای گرم تو من دیدهام جوانه زدن آرزوهایم را در دشت نگاه شور انگیزه تو ای مهربان! موفق باشید[گل][خداحافظ

لاله سرخ

گاهی خوندن یه جمله باعث تحول آدم میشه واقعا چه ظرفی را زیر باران رحمت خدا قراردادیم؟؟؟؟ [سوال]

امید آزادی

می دانم شعر من هم مرحمی بر زخمت نشد زخم و رنج تو عمیق است،شانه ام طاقت ندارد بغض غریبی لانه کرده در حنجره ام بشکسته بغضم را سکوت و نگاه معصومانه ات نمی دانم چگونه زخمت را التیام بخشم ولی وجدان بیدارم می آید مثل سایه بدنبالت موفق باشید[گل][گل][خداحافظ

مهدی

[گل][گل][گل]