احساس مفید بودن

وقتی عشق می ورزید،بهترین های

وجودتان شکوفا می شود.

 

 

«احساس مفید بودن»

 

زنی سالخورده،کشان کشان راهی را می پیمود که ناگهان جوانی سر رسید و از او سراغ مغازه ای را گرفت. زن پس از مدتی پر حرفی نتوانست آدرس را درست و حساب یشرح دهد. لذا پیشنهاد کرد جوان را همراهی کند.

راه افتادند و مشغول صحبت شدند. اتفاقا مسیر کمی سر بالایی بود و راه رفتن برای پیر زن مشکل، اما با نیرویی فوق العاده تمام راه را طی کرد و مغازه را به پسرک نشان داد.

جوان که بسیار شرمنده شده بود، از او تشکر کرد، اما زن سالخورده گفت: لازم به تشکر نیست. من باید از تو تشکر کنم.. جوان حیرت زده پرسید:

چرا شما؟؟

زن پاسخ داد: تو امروز به من ثابت کردی که هنوز هم می توانم کار مثبتی انجام دهم و به کسی کمک کنم. بنابراین از اینکه احساس مفید بودن را در من زنده کردی، بسیار متشکرم. 

/ 27 نظر / 15 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شادی

خوشحالم از اینکه اپ کردی دوست من وبلاگ روحیه ادمو بالا میبره.

صفا

دنيا رو هرطور ببيني همونطور ميگذره آدما واسه خوب زندگي كردن نياز به احساس كارآمد بودن دارن، و اين خود آدمان كه تصميم ميگيرن چطوري به زندگي نگاه كنن اون پيرزن ميتونست به جاي احساس شيرين مفيد بودن ، ناراحت از رنج طي اون مسير باشه و مدام غر غر كنه !!! به قول لئو بوسكاليا : شما قلم موي خودتان را داريد و اين شماييد كه تصميم ميگيريد بهشت يا جهنم را ترسيم كنيد و وارد آن شويد . . متن قشنگي بود خسته نباشي يا حق[گل]

آیدا مسروری

دوست عزیز خوشحالم که باز با مطالب جالبت وبلاگ رو آپ کردی. دیگه باید سعی کنیم یه کم زرنگ تر باشیم...خودم هم همینطور[چشمک]

نفسی

خدایا! من آموخته ام با تو بودن چه قدر آسان است. خدایا! من آموخته ام در کنار تو بودن یعنی همه چیز. خدایا! من آموخته ام با یاد تو بودن یعنی اندیشیدن در عمق. خدایا! من آموخته ام تو را صدا کردن یعنی آرامش خاطر. خدایا! کمکم کن تا بیاموزم این زندگی را که تو به من هدیه کرده ای، شاداب تر و سالم تر بسازم. خدایا! من آموخته ام که در هر لحظه به درگاه تو نیایش کنم و شکر گزار دریای بی کران رحمت تو باشم.

لاله سرخ

سلام دوست خوبم مطالبت واقعا جذاب و آموزنده است مرسی که خبرم کردی از نوشته هات خیلی چیز یاد میگیرم[گل]

najme

سلام.[لبخند] این یکی خوب بود![دست] بعضی از ماها احتیاج داریم احساس مفیدبودن بکنیم.حتی به اندازه یه کار کوچیک. بیشترین چیزی که به زندگی ارزش میده همین احساسه.

javad8051

سلام احساس مفید بودن حسی که گاهی از یاد میره حسی که گاهی دستخوش غرور میشه حسی که گاهی رضایتمندی می یاره و چه حس خوبیه حس مفید بودن

سیده ی کوچک

باسمک یا الله! بعد مدت ها سلام! به روز شد با یک دل پر درد!

نازنین

نه مسعود.......... من هر بزرکتر از آنی نیستم که می اندیشم...............

هميشه تنهای زمين

- هرکس از مرد یا زن که مومن باشد و کار شایسته کند، حتما به زندگی پاک و پسندیده ای زنده اش می داریم و قطعاً مزدشان را نیکوتر از آنچه انجام داده اند، پاداش خواهیم داد.(سوره نحل آیه97[گل]